Kapadokya Üniversitesi, eğitim standardının güvence altına alınmasına büyük önem vermektedir. Eğiticinin Eğitimi Programı, pedagojik formasyonu olmayan eğitmenlerimiz için tasarlanmıştır. Deneyimlerini paylaşmak üzere okulumuzda ders veren sektör temsilcilerimiz, uygulama eğitmenlerimiz ve ilk defa ders verecek yeni akademisyenlerimiz, derse girmelerinden önce, bu eğitime alınmaktadırlar.

Eğitim, teorik ve pratik eğitimleri olarak iki aşamada planlanmaktadır:

Teorik eğitim içerikleri:

  1. Eğitimde temel kavramlar & yetişkin eğitimi
  2. Yüksek performanslı bir eğitimci olmak
  3. Etkili sunum teknikleri
  4. İletişim, beden dili & sınıf yönetimi
  5. Ders planlama ve hazırlama
  6. Öğretim metotları ve materyal hazırlama
  7. Öğretme ve öğrenmenin değerlendirilmesi

Pratik eğitim içerikleri:

Bu kısımda katılımcılar, teorik bölümde edindikleri kazanımları kullanarak örnek ders hazırlamakta, bu dersi sunmakta, sunumlar değerlendirme formları kullanılarak, öğrenci ihtiyaçlarına göre ders planlayıp hazırlama, ders anlatım teknikleri, materyal hazırlama ve sınıf yönetimi, iletişim ve beden dili açılarından değerlendirilmekte ve geri dönüş verilmektedir.

Ölçme değerlendirme:

Eğitim sonunda, klasik soru tekniği ile yazılı sınav yapılmaktadır. Eğitimin sonunda, eğitim ve eğitim içeriğinin katılımcılara ne ölçüde ve hangi alanlarda fayda sağlayacağı, geliştirilmesi gereken noktalara ilişkin öneriler gibi konularda katılımcı değerlendirmeleri alınmaktadır.