1. Akademik faaliyetler ile ilgili olarak genel bilgilere nasıl erişirim?

Her sene başında akademik bilgilendirme toplantısı yapılmaktadır. Tüm akademik personel bu toplantıya iştirak etmektedir. Öğretim elemanlarımıza “Akademik Bilgilendirme Kılavuzu” dağıtılarak, üniversitemiz hakkında genel bilgilendirme yapılmaktadır.

2. Akademik çalışmalarım için izin talep edebilir miyim?

Öğretim elemanlarının akademik çalışmaları (yüksek lisans, doktora eğitimleri vb.) Üniversitemiz tarafından desteklenmektedir. Her dönem başında öğretim elemanının yaptığı akademik çalışmayı belgelendirerek ve bunu bağlı bulunduğu birime sunarak izin talep edebilirler. Talep onayından sonra belirlenen gün ve saatte akademik izinlerini kullanabilirler.

3. Kurum, kişisel gelişim veya akademik gelişimi destekleyecek eğitimler veriyor mu? Bunların karşılığında sertifika alabiliyor muyuz?

Üniversitemizde mesleki veya kişisel gelişim etkinlikleri için BAP’a başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurulara göre kişisel gelişim eğitimleri SEM tarafından, mesleki ve akademik gelişim eğitimleri BAP tarafından organize edilmektedir. Tüm öğretim elemanlarının eğiticinin eğitimi sertifikası alması gerekmektedir. Bu eğitimler İK tarafından düzenlenmektedir. Yapılan eğitimler sonucunda katılım belgesi veya sertifika verilmektedir.

4. Akademik gelişim ve mesleki gelişim desteği için nereye başvurmalıyım?

Akademik Gelişim Desteği ihtiyaçlarınız için Eğitim Talep Formunu doldurarak bap@kapadokya.edu.tr adresine e-posta ile iletebilirsiniz.

5. Yurt dışı değişim programına katılabilir miyim?

Katılabilirsiniz. Değişim programları başvuru takvimi ve koşulları hakkında ayrıntılı bilgiye Üniversitemiz resmi web sayfası uluslararası (kapadokya.edu.tr/akademik/erasmus) linkinden ulaşabilirsiniz. Yurt içi değişim programları hakkında bilgi almak için Üniversitemiz bünyesinde yer alan Uluslararası İlişkiler Ofisine müracaat edebilirsiniz.

6. Tez ya da akademik makale yazarken destek alabilir miyim?

Üniversitemiz dönem içerisinde verdiği eğitimler ile akademik gelişimlere imkan sunmaktadır.

7. Kurum içi yazışmalarda kullanabileceğim dokümanlara nereden ulaşabilirim?

Kurum içi yazışmalarda kullanabileceğiniz dokümanlara kalite.kapadokya.edu.tr linkinden ulaşabilirsiniz.

8. Bilimsel araştırmalar için kurumsal destek alabiliyor muyum?

Bilimsel araştırmalar için kurumsal destek alabilirsiniz. Bunun için, Üniversitemiz öğretim elemanları tarafından KÜN BAP Komisyonuna yapılacak olan Bilimsel Araştırma Projesi Başvurusu ve Bilimsel Faaliyetlere Katılım Taleplerini PYO üzerinden yapmanız gerekmektedir. Bilimsel Araştırma Projeleri Uygulama Yönergesi ve ilgili formları bap.kapadokya.edu.tr adresinde bulabilirsiniz.

9. Katılacağım kongre, sempozyum, çalıştay vs. ders dönemine rastlarsa ne yapmalıyım? Katılmam sorun teşkil eder mi?

Biriminizden alacağınız onay doğrultusunda çalışmalara katılabilirsiniz. Yapamadığınız dersleri daha sonra telafi prosedürüne uygun olarak planlayabilirsiniz.

10. Üniversitemize yeni katılan öğretim elemanlarının oryantasyonu kim tarafından yapılmaktadır? Akademik personel oryantasyon dokümanlarına nereden ulaşabilirim?

Üniversitemizde akademik personelin oryantasyonu bağlı bulunduğu birimin bölüm başkanı/program başkanı tarafından yapılmaktadır. Oryantasyon ile ilgili dokümanlara Öğretim Elemanı sayfamızdan veya kalite sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

11. Kütüphaneye ilişkin açık erişim veri tabanlarına ve elektronik kaynaklara nasıl ulaşırım?

Kütüphaneye ilişkin açık erişim veri tabanlarına ve elektronik kaynakları hakkında bilgi almak için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı ile görüşebilirsiniz.

12. Üniversiteye ait yıl içerisinde yapılan eğitim ve öğretim ile ilgili planlamaları nasıl takip edebilirim?

Üniversitemizin web sayfasında yer alan akademik takvimden veya duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.

13. Akademik çalışmalarımla ilgili bir sorunum olduğunda ilgili kişiye en kısa sürede nasıl ulaşabilirim?

Öğretim elemanlarının şikayet ve taleplerini internet sitesinde sayfanın sağ altında yer alan Canlı Destek Sistemi (CDS) üzerinden iletmeleri esastır. CDS üzerinden şikayet veya talepler ilgili birim seçilerek iletilir. CDS üzerinden iletilen taleplerde iletişimin sağlıklı kurulabilmesi için mutlaka iletişim bilgileri doğru girilmelidir.

14. Eğitim ve öğretim ile ilgili taleplerimi nereye iletebilirim?

Taleplerinizi bölüm/program başkanlarına veya Öğrenme ve Öğretmeyi Geliştirme Komisyonuna (ogek@kapadokya.edu.tr) iletebilirsiniz.

15. Kişisel gelişimim ile ilgili ihtiyaç duyduğum eğitimler için nereye başvurmalıyım?

İhtiyaç duyduğunuz eğitimler ile ilgili olarak Eğitim Talep Formunu doldurup ik@kapadokya.edu.tr adresine iletebilirsiniz.